Autobus Energetyczny zaparkował w Koninie

9 grudnia br. na Placu Wolności w Koninie zaparkował Autobus Energetyczny, do którego z zaciekawieniem wsiadali mieszkańcy Konina i powiatu konińskiego. Jego „pasażerowie” mogli bezpłatnie, bez kasowania biletu, na własne oczy zobaczyć mobilne centrum informacyjno-edukacyjne na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu, promujący inicjatywy związane z oszczędzaniem i poszanowaniem energii. Autobus Krajowej Agencji Poszanowania Energii (KAPE) przyjechał na zaproszenie NUVARRO Sp. z o. o.

Przez cały dzień, między godziną 9:00 a 17:00 Autobus Energetyczny odwiedziło ponad 125 osób, w tym: zarówno przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych, kadra nauczycielska jak i studenci kierunków technicznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie i mieszkańcy zainteresowani tematyką odnawialnych źródeł energii (OZE) i efektywnością energetyczną.

Wizytom towarzyszyły rozmowy, dyskusje oraz prezentacje ekspertów KAPE dotyczące m.in. racjonalnego wykorzystania energii, wody czy oświetlenia, praktycznych zastosowań poprawiających efektywnoścć energetyczną w domach, szkole i  pracy, możliwościach finansowania inwestycji związanych z OZE oraz o sposobach zmniejszających rachunki za wodę, prąd i gaz.

Pasażerowie autobusu energetycznego poza praktyczną wiedzą dotyczącą tematyki poszanowania energii otrzymali od organizatora – Krajowej Agencji Poszanowania Energii materiały edukacyjno-informacyjne a także gadżety promujące poszanowanie energii.

Konin był ostatnim w tym roku przystankiem mobilnego centrum informacyjno-edukacyjnego na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu.

Komentarze są niedostępne