Wizyta studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

W dniu 21 czerwca 2018 r. studenci I i II roku Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu odwiedzili „Budynek Pełen Energii”. Podczas wizyty uczestnicy poznali bliżej NUVARRO, dowiedzieli się jak funkcjonuje firma, wzięli udział w lekcji pokazowej z wykorzystaniem zestawów pokazowych OZE – kolektorów słonecznych i paneli fotowoltaicznych oraz w warsztatach dotyczących strategii marketingowej NUVARRO.

Podczas wizyty w młodzi ludzie zyskali dodatkową wiedzę, a także przetestowali swoje umiejętności w praktyce – w trakcie ćwiczeń z wykorzystaniem zestawów pokazowych.

Profesjonalny zestaw PV  umożliwił studentom budowę kompletnego systemu fotowoltaicznego (przekształcanie energii słonecznej w energię elektryczną) w skali laboratoryjnej i przeprowadzanie szczegółowych analiz i testów funkcjonowania zestawu PV, natomiast profesjonalny zestaw kolektorów słonecznych dał możliwość pokazania zasad, właściwości i technicznego wykorzystania przekształcenia energii słonecznej w cieplną. Zestaw pozwolił też na budowę kolektora słonecznego oraz przeprowadzanie doświadczeń wyjaśniających zasady jego funkcjonowania.

 

Komentarze są niedostępne