W dniu 8 lutego 2018 r. uczniowie klasy II Technikum Obsługi Turystycznej z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole odwiedzili „Budynek Pełen Energii”. Podczas wizyty uczestnicy poznali bliżej NUVARRO, dowiedzieli się jak funkcjonuje pompa ciepła w niskoenergetycznym budynku oraz wzięli udział w  pokazie specjalistycznego sprzętu składającego się na Mobilne Laboratorium OZE oraz krótkiej lekcji pokazowej z wykorzystaniem zestawu pokazowego OZE – kolektorów słonecznych.

Podczas wizyty w NUVARRO młodzi ludzie zyskali dodatkową wiedzę, a także przetestowali swoje umiejętności w praktyce – w trakcie ćwiczeń z wykorzystaniem zestawów pokazowych.

Profesjonalny zestaw kolektorów słonecznych dał możliwość pokazania zasad, właściwości i technicznego wykorzystania przekształcenia energii słonecznej w cieplną. Zestaw pozwolił też na budowę kolektora słonecznego oraz przeprowadzanie doświadczeń wyjaśniających zasady jego funkcjonowania.

Na stronie ZSEA znajduje się bardzo ciekawa relacja z wizyty: http://www.ekonomikkolo.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1433

Komentarze są niedostępne